ویژه برنامه‌های شبکه هدهد در ماه محرم اعلام شد


 تاریخ ارسال خبر: 2017-09-23
 تعداد نمایش: 5736شبکه جهانی هدهد که نگاه ویژه‌ای به تولید در ایام خاص اسلامی همچون ماه رمضان، ماه محرم، اعیاد و... دارد، امسال نیز برنامه‌های ویژه و کوتاهی را برای ماه محرم تدارک دیده است.
از جمله برنامه‌های شبکه هدهد فارسی در ایام ماه محرم، به بهانه آب، زنگ عاشورا، قاصدک، تاریخ کربلا، خیمه کاردستی، نامه‌ای به حضرت عباس (ع)، اخبار محرم، اشک و عبرت ، نغمه های بهشتی،گلهای بهشتی،سرودهای محرمی و... است.
«به بهانه آب» که هر روز حوالی ساعت 8:55 به روی آنتن می رود،برنامه ای است که نوجوانان را به بهانه آب،به زیارت اباعبدالله(ع)دعوت می کند و در این برنامه بعد از گپ و گفتی کوتاه،نوجوانان را با امام حسین(ع)رو در رو می کند.
«زنگ عاشورا» برنامه ای است که کودکان و خردسالان و را به چالش می کشد.در این برنامه از کودکان درخواست می شود که واقعه عاشورا را ترسیم کنند و سپس مجری برنامه درباره نقاشیهای ساده و بچه گانه این کودکان با آنها گفتگو می کند.این برنامه هر روز ساعت 9:10 پخش می‌شود.
«قاصدک»،برنامه ای است که کودکان از احساسات بین یاران و ارباب سخن می گویند و شنیدن این احساسات حساس از زبان شیرین کودکان،فضای دلنشینی را ایجاد کرده است.«قاصدک»،9:25 هر روز به روی آنتن می رود.
«اشک و عبرت»تلفیقی برنامه ای استودیویی-نمایشی است که ساعت 9:55 به روی آنتن می رود.
«در تاریخ کربلا»،نوجوانان هم پیمان شده اند که وقایع دردناک کربلا را به صورت مستند جمع آوری کرده و آن را بازخوانی کنند.«تاریخ کربلا» هر روز ساعت 11 به روی آنتن می رود.
«خیمه کاردستی»هرروز ساعت 11:10 به روی آنتن می رود.این برنامه،ساخت کاردستی و المانهای محرم و عاشورایی را به مخاطبین آموزش می دهد.
برنامه «نامه‌ای به حضرت عباس(ع)»، نیز به قرائت نامه‌های ارسالی مخاطبان کودک و نوجوان، خطاب به حضرت ابالفضل (ع) می‌پردازد که ساعت 11:20 به روی آنتن می رود.
«اخبار محرم» که هر روز ساعت 11:35 به روی آنتن می رود،برنامه ای است که روز به روز و لحظه به لحظه،مخاطبین را با کاروان امام حسین همراه می کند.
سرودهای محرمی نوجوانان نیز که از مشهور‌ترین و پر مخاطب‌ترین آثار شبکه هدهد است در این ماه با مضمون محرم در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است.